Відкриття музею стародруків в бібліотеці А. Недільського

18 листопада 2018 року відбулось відкриття музею стародруків в “Краєзнавчій бібліотеці Анатолія Недільського”
Ось що про це говорили наші гості:

“Друзі, це феноменально! Сьогодні відкрився “Музей стародруків” Анатолія Недільського (Скнилів, Золочівщина).
Майбутнє – за отими фантастичними родинними культурно-просвітницькими осередками в провінції.
“Всі ми живемо на сій землі, аби лишити по собі слід вічний”
Пане Анатолію, дякую
Hanna Havryliv

“Стовідсоткова доброчинність.
Чотири локації на обійсті Анатолія Недільського в селі Скнилів, що на Золочівщині, власник назвав Краєзнавчою бібліотекою. Мав право, бо тут панують книжки. Проте без бібліотекарів і книгосховищ. Ба більше: кожен гість може взяти до рук фоліант і погортати його. Немислима радість! Давні книгодруки, як правило, за сімома печатями, а студентам їх показують на моніторах… А тут — вільний доступ! Приміщення музею облаштоване так, що кожна деталь функціонує з доцільністю, а не просто задля враження.
А тепер уявіть собі, що цей музейний комплекс розташований не в місті-містечку-селищі, а в селі, де близько трьохсот мешканців, трохи більше сотні дворів і навіть не три десятки учнів у восьмирічці. Скажете — навіщо чоловік вклав кошти? Хіба це перспективно?
Перспективно! Тепер до Анатолія Недільського привозять дітей на екскурсії з усіх найближчих сіл, і вони бачать не лише експонати, а й усвідомлюють, все це створено для них, щоб їхні голови поповнювалися знаннями, а серця –почуттями причетності до великої історії держави через історію рідного краю.
Унікальна доброчинність! Унікальна місцина над річною Гологіркою стає місцем сили завдяки людській щедрості.
Оксана Думанська

“Ще жодного разу я не була в такому музеї. Не знаю наскільки він “канонічний” з точки зору музейної справи, але з точки зору пересічного споживача такого продукту (себто мене) – це дуже захоплююче місце.
Якщо ще хтось не зрозумів, то мова іде про краєзнавчий музей-бібліотеку Анатолія Недільського, що розташована в селі Скнилів на Золочівщині. Це не просто музей, а цілий музейно-просвітницький комплекс, що складається з Краєзнавчого музею, Музею галицької родини, залу для творчих зустрічей та конференцій і безпосередньо бібліотеки.
І от сьогодні ми мали приємність побувати на відкритті ще одного музею у цьому комплексі – музею стародруків. Кількість давніх книг, зібраних паном Анатолієм, просто вражала! А ще більше дивувало те, що господар дозволяє робити в музеї те, що зазвичай заборонено в будь-якому музеї – брати книги до рук, гортати їх, фотографувати. Така інтерактивність перетворює музей з місця занудного споглядання артефактів на місце живого спілкування з минулим.
Галина Новосад

“Сказати що я сьогодні була вражена недостатньо , я була захоплена і зачарована всім побаченим і почутим… Чудовий комплекс що складається з трьох музеїв ( сьогодні було відкриття музею стародруків)
Як сказав народний депутат України Степан Давимука « і слово стало тілом і стало поміж нами…» Стільки мистецтвознавців і поціновувачів книги так близько поряд я ніколи не зустрічала і не мала змоги почути разом .Це просто надзвичайно захопливо слухати про стародруки європейські з уст Степана Давимуки, або про історію скрипки як найпершого і головного народного інструменту українців з уст Василя Глинчака – заслуженого журналіста України, про особливість наших стародруків від зав відділенням стародруків бібліотеки Драгоманова, Валентини Боковськоі – директора Київського муніципального музею друкарства . Це зовсім інше сприймання музейноі книги та культурне збагачення людини коли ти можеш ту книгу погортати чи почитати , чи попрацювати з нею і інформація яку ти отримуєш в ході людського спілкування. Дійсно, по справжньому роботу Анатолія Недільського і його грандіозний проект оцінять ,напевно ,нащадки.Ми ж звикли до того, що якщо в людини є кошти , то вона купляє крутий автомобіль чи будинок , подорожує.. а тут музей книги і безкоштовний і для людей – для їх культурного розвитку і духовного збагачення , цікаві зустрічі з непересічними особистостями … Воістину, Анатолій Недільський – великий романтик, меценат, і справді людина з великим і добрим серцем !!! Дякую вам за ваше справді служіння книзі її історії і українському народові.
Ольга Березовська”